آنالیز بومی سازی فناوری نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور

به گزارش مبصر کلاس، عضو هیات علمی گروه مکانیک دانشگاه حکیم سبزواری در تازه ترین طرح پژوهشی ارتباط با صنعت خود به آنالیز فناوری های نوین تبدیل توان به گاز PtG و امکان سنجی پیاده سازی و بومی سازی این فناوری در کشور پرداخت.

آنالیز بومی سازی فناوری نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور

به گزارش مبصر کلاس، دکتر مهدی دیمی دشت بیاض در توضیح این پروژه تحقیقاتی گفت: در این پروژه راهکارهای مختلف فراوری هیدروژن از انواع انرژی های نو و ذخیره سازی آن در خطوط انتقال و توزیع گاز طبیعی مورد آنالیز قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه کارفرمای این پروژه تحقیقاتی شرکت گاز استان خراسان رضوی است، اضافه کرد: تکنولوژی (Power to Gas (PtG یک روش نوین جهت ذخیره سازی انرژی در زمان های غیر پیک و به کارگیری آن در زمان های پیک مصرف است و در این تکنولوژی، هیدروژن به روش الکترولیز و به یاری برق حاصل از انرژی های نو فراوری شده و در خطوط انتقال و توزیع گاز طبیعی ذخیره می گردد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی ادامه داد: اضافه شدن هیدروژن به گاز طبیعی موجب تغییر پارامترهای ترموفیزیکی سوخت نهایی خواهد شد، به همین منظور در این مقاله به آنالیز تغییرات این پارامترها از جمله چگالی، ارزش حرارتی، حدود اشتعال، گاز مصرفی کمپرسور در ایستگاه های تقویت فشار در صورت اضافه شدن هیدروژن به خطوط گاز طبیعی ایران با ترکیبات مختلف پرداخته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنالیز بومی سازی فناوری نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز بومی سازی فناوری نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید