4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور

به گزارش مبصر کلاس، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است.

4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور

به گزارش مبصر کلاس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد درباره ساخت شناور در کشور، توضیح داد: حمایت از ساخت شناورهای جدید توسط شناورسازی های داخلی به منظور ارتقاء ناوگان دریایی و بهره گیری از توانمندی های داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی، قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت شناور توسط فراوریکنندگان داخلی در راستای ایجاد اشتغال، توسعه صنایع دریایی، بهبود شرایط گردشگری دریایی و ارتقاء سطح ایمنی سفرهایی دریایی است، توضیح داد: از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی، تسهیلات ارزان قیمت خرید شناور ارائه می گردد، البته این امر منوط به آن است که شناور مورد تقاضا، فراوری داخل باشد.

راستاد تأکید کرد: وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم حمایتی از رونق حمل و نقل دریایی، صنایع دریایی و گردشگری دریایی را دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین شرایط کالا در بنادر کشور، گفت: در حال حاضر حدود 4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است.

وی با اشاره به اینکه میزان کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بالغ بر 7 میلیون تن است، اضافه نمود: در حال حاضر حدود 92 هزار TEU کالای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر اضافه نمود: از مجموع میزان حمل و نقل تجارت دریایی کشور حدود 50 درصد به بندر شهید رجایی و بنادر این استان اختصاص دارد؛ در راستای سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته است نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر تجاری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید