افزایش بستری های کرونا در تهران

به گزارش مبصر کلاس، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از رشد شاخص مرگ و میر بچه ها زیر 10 سال و مبتلایان بالای 80 سال نسبت به اسفندماه سال گذشته اطلاع داد.

افزایش بستری های کرونا در تهران

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی از افزایش 1.8 درصدی کلیه شاخص های ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته اطلاع داد و گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد موارد بستری مبتلایان به کووید-19، با 4.8 رشد نسبت به روز قبل، 284 بیمار گزارش شده است که از این تعداد 85 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی ادامه داد: در روز گذشته بالغ بر 4 هزار نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند که هزار و 500 نفر از این تعداد سهم بخش درمانی و مابقی سهم بخش بهداشتی استان تهران بوده است. همچنین 256 بیمار نیز ترخیص شدند.

زالی تعداد کل موارد بستری در بیمارستان های پایتخت را هزار و 877 بیمار گفت و اضافه نمود: 718 بیمار از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی مطرح کرد: طی هفته گذشته، 41 درصد موارد بستری و 74 درصد موارد مرگ و میر در افراد بالای 60 سال اتفاق افتاده است. همچنین میزان مرگ و میر در بچه ها زیر 10 سال در دی ماه، 4.4 درصد گزارش شده که این آمار در اسفندماه سال گذشته 0.5 درصد بوده است. از طرفی میزان مرگ و میر در افراد بالای 80 سال در دی ماه 29 درصد گزارش شده که این آمار در اسفندماه سال گذشته 23 درصد بوده است. البته در هفته گذشته در رده سنی بین 50 تا 60 سال با کاهش آمار ابتلا روبه رو بوده ایم.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش شاخص مراجعه سرپایی، اگر این شرایط پیوستگی داشته باشد و منجر به افزایش تعداد بستری و مرگ و میر گردد، در نیمه دوم بهمن ماه موج بعدی بیماری را خواهیم داشت.

زالی در مورد تصمیمات اخیر مبنی بر بازگشایی های بعضی مراکز علیرغم شکننده بودن شرایط پایتخت، اظهار کرد: شتابزدگی در فرایند لغو محدودیت ها در این شرایط بی ثبات، می تواند بازگشت موج بیماری را به همراه داشته باشد. از طرفی روز گذشته بالغ بر 985 هزار نفر از مترو استفاده کردند که صرفا290 هزار نفر در خط 1 تردد داشتند و این آمار خطرناکی است.

وی در انتها توضیح داد: ریتم بازگشایی ها باید متوازن تر، منطقی تر و با شیب ملایم تر صورت گیرد، به ویژه در پایتخت که شرایط ناپایدارتر و شاخص ها روبه افزایش هستند.

منبع: فرارو

به "افزایش بستری های کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بستری های کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید