جزئیات اختصاص جایزه جامعه اطلاعاتی به شبکه علمی ایران

دلیل اختصاص لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در گروه علوم پایه E-Science به پروژه شبکه علمی ایران، تشریح شد.

جزئیات اختصاص جایزه جامعه اطلاعاتی به شبکه علمی ایران

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شبکه علمی ایران، جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در حوزه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به ایران اعطا شد.

در این اجلاس که با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونین وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوئیس برگزار گردید، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد.

در این مراسم که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیئت رسمی از جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند، از میان بیش از 1100 پروژه، از جمله 6 پروژه معرفی شده جمهوری اسلامی ایران، در 18 گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال 2019 رقابت می کردند، درنهایت 90 پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبکه علمی ایران به عنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژه ها و طرح های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز، پیروز به دریافت جایزه E-Science این دوره WSIS شد.

در این مراسم هولیون ژائو دبیرکل اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) با اشاره به 10 ساله شدن جایزه بین المللیWSIS گفت: همکاری کشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی باعث نوآوری و همکاری بیشتر بین کشورهای جهان می گردد.

در همین حال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با اعلام کسب پیروزیت ایران در این اجلاس گفت: جایزه ویژه جامعه جهانی فناوری اطلاعات به ایران رسید. در اجلاس WSIS 2019 شش کاندیدا داشتیم که برای پیشرفت قابل توجه شبکه علمی ایران برترین جایزه را برنده شدیم. شادی همکارانم دیدنی بود و البته چهره نمایندگان کشورهایی که فکر می کردند تحریم هایشان مؤثر است.

طرح شبکه علمی ایران (SHOA) در سال 95 طی توافق نامه ای میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان فناوری اطلاعات ایران شروع به کار کرد و هدف آن ایجاد شبکه ای جامع، جهت حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور، بین دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز آموزشی و درمانی و حوزه های علمیه است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جزئیات اختصاص جایزه جامعه اطلاعاتی به شبکه علمی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اختصاص جایزه جامعه اطلاعاتی به شبکه علمی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید