روزنامه لهستانی: نظامیان آمریکا در لهستان افزایش می یابند

تهران - خبرنگاران - منابع مطلع لهستان به روزنامه زچپوسپولیتا گفته اند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ممکن است تصمیم خود را برای تقویت حضور نظامی در لهستان، در هنگام دیدار اول سپتامبر (10 شهریور ماه) از این کشور شرق اروپا اعلام کند.

روزنامه لهستانی: نظامیان آمریکا در لهستان افزایش می یابند

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران به نقل از شبکه خبری اسپوتنیک، روزنامه زچپوسپولیتا نوشت: واشنگتن به ورشو اطلاع داده که ترامپ دعوت از آندری دودا همتای لهستانی خود را به کاخ سفید در میانه ماه ژوئن بمنظور برطرف آخرین اختلافات درباره افزایش بالقوه حضور نظامی ایالات متحده در لهستان آنالیز می نماید.

در صورت برطرف اختلافات در دیدار ژوئن سران 2 کشور، ترامپ ممکن است این موضوع را در هنگام حضور در مراسم سالگرد جنگ دوم جهانی اعلام کند.

دفتر ریاست جمهوری لهستان با خودداری از تایید یا تکذیب این مطلب، فقط به تایید این خبر اکتفا کرد که از ترامپ اول سپتامبر در این کشور استقبال خواهد شد.

اکنون حدود چهار هزار نظامی آمریکا در پی الحاق دوباره شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014، به عنوان بخشی از ماموریت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لهستان مستقر هستند.

ترامپ در هنگام دیدار دودا از واشنگتن در سپتامبر 2018 اعلام نمود که ایالات متحده سرگرم آنالیز تاسیس نخستین پایگاه نظامی همیشگی خود در لهستان است و رئیس جمهوری این کشور پیشنهاد نموده که حدود 2 میلیارد دلار از کل هزینه های ایجاد این پایگاه را بپذیرد و نام این پایگاه فورت ترامپ باشد.

جورجت موسباچر سفیر ایالات متحده در لهستان در ماه فوریه اعلام نمود که واشنگتن ممکن است صدها نظامی دیگر در کناره نیروهای کنونی ارتش خود در خاک لهستان مستقر کند. ورشو همچنین برای خرید جت های جنگنده اف 35 از آمریکا ابراز تمایل نموده است.

اروپام ** 1486 ** 1071

منبع: ایرنا

به "روزنامه لهستانی: نظامیان آمریکا در لهستان افزایش می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه لهستانی: نظامیان آمریکا در لهستان افزایش می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید