ترامپ: ما می توانیم تحریم ها را علیه ونزوئلا بسیار شدیدتر کنیم

رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد که واشنگتن در کمپین خود برای برکناری رئیس جمهور ونزوئلا می تواند تحریم های شدیدتری را علیه این کشور اعمال کند. هم زمان وزارت دارایی آمریکا بزرگ ترین شرکت استخراج طلای ونزوئلا و مدیر عامل آن را تحریم کرد.

ترامپ: ما می توانیم تحریم ها را علیه ونزوئلا بسیار شدیدتر کنیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با ژائر بولسونارو، همتای برزیلی خود گفت: کشمکش قدرت در ونزوئلا نشان داد که رخدادی خطرناک در آنجا در حال وقوع است. ضروری است که ما به این مساله خاتمه دهیم.

برزیل و آمریکا هر دو از خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا حمایت نموده اند. آمریکا برای به زانو در آوردن دولت مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تاکنون تحریم هایی را بر افراد وابسته به دولت اعمال نموده است.

ترامپ گفت: اگر لازم باشد آمریکا می تواند تحریم ها را بسیار شدیدتر کند همه گزینه ها برای رویارویی با بحران ونزوئلا روی میز است. آمریکا هدفی جز مراقبت از مردم این کشور ندارد!

وی همچنین از ارتش ونزوئلا خواست به حمایت از مادورو خاتمه دهد.

دولت ونزوئلا اظهارات ترامپ و بولسونارو را خطرناک خواند و در بیانیه ای اعلام نمود: مداخله جنگ مآبانه آمریکا و برزیل و تهدیدهای ترامپ و بولسونارو مایه نگرانی عظیمی هستند. بدون تردید سخنان این دو حاکی از تفکرات خطرناک برای مردم منطقه و صلح و امنیت دنیا است.

بولسونارو که یک سیاستمدار راستگرا با سیاست های مشابه به دونالد ترامپ است، در صحبت هایش از آمادگی کشورش برای حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نزدیک با مرز ونزوئلا اطلاع داد.

بولسونارو که از او به عنوان ترامپ مناطق حاره ای هم نام برده می گردد، گفت برزیل آماده است تا سهم خود را برای برقراری آزادی و دموکراسی در ونزوئلا ایفا نماید.

از طرف دیگر، وزارت دارایی آمریکا روز سه شنبه مینرون، بزرگ ترین شرکت استخراج طلای ونزوئلا، و آدرین پردومو، مدیر عامل این شرکت، را تحریم کرد. مقامات آمریکایی می گویند که شرکت مذکور از حلقه نزدیک به نیکلاس مادورو حمایت می نماید.

آمریکا به تازگی بانک روسی اوروفایننس موسناربنک را هم به دلیل ارتباط با دولت ونزوئلا تحریم نموده بود. اوروفایننس موسناربنک، بانک مشترک شرکت های دولتی ونزوئلا و روسیه است.

به گفته وزارت دارایی آمریکا، این تحریم نشان می دهد که آمریکا علیه هر موسسه اقتصادی خارجی که به گفته این وزارتخانه از رژیم نامشروع نیکلاس مادورو حمایت کند، اقدام خواهد نمود.

آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا و در مجموع بیش از 40 کشور دنیا خوان گوآیدو، رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهورموقت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند. اما همزمان چین، روسیه، ترکیه، ایران و چندین کشور با حمایت قاطع از نیکلاس مادورو، دولت او را قانونی می خوانند.

با بالا دریافت بحران ونزوئلا پیشتر مقام های روسیه گفتند که برای جلوگیری از دخالت نظامی آمریکا در ونزوئلا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند کرد، هرچند سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، به مایک پامپئو همتای آمریکایی خود گفته بود که روسیه آماده مذاکره با آمریکا در خصوص بحران ونزوئلاست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ: ما می توانیم تحریم ها را علیه ونزوئلا بسیار شدیدتر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ما می توانیم تحریم ها را علیه ونزوئلا بسیار شدیدتر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید