سفیر عربستان، ترامپ را هیولای توئیتر نامید

سفیر عربستان جنگ در سوریه را فاجعه برای منطقه بیان کرد و لقب هیولای توئیتر را به ترامپ داد.

سفیر عربستان، ترامپ را هیولای توئیتر نامید

هیولای توئیتر

سفیر جدید عربستان در انگلیس گفت، حمله ترکیه به شمال شرق سوریه یک فاجعه برای منطقه است و اعتماد ریاض به دولت آمریکا را کاهش می دهد.

به نوشته روزنامه گاردین، خالد بن بندر بن سلطان آل سعود، سفیر جدید عربستان در انگلیس همچنین مدعی شد، کشورش در درگیری بین ایران و عربستان بسیار بیشتر از ایران متضرر شده و می خواهد با عدم افزایش تنش با تهران مانند افراد بالغ رفتار کند. وی همچنین گفت، اگر درگیری رخ دهد، عربستان بیشتر ضرر می نماید.

وی ادامه داد: حمله ترکیه باعث ایجاد ناآرامی شده است. آخرین چیزی که نیاز داریم، یک جبهه دیگر ناآرامی در منطقه است و به نظرم به آن رسیده ایم.

ترامپ

سفیر جدید عربستان در انگلیس در پاسخ به سوالی درباره تحریم های آمریکا علیه ترکیه گفت: بدون شک ما نگران هستیم. آنچه در سوریه اتفاق می افتد و خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه اعتماد ما را به دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاهش داده است. اظهارات اخیر ترامپ ناراحت کننده است و او یک هیولای توییتری است البته اینها تنها واکنش اولیه رئیس جمهوری آمریکا هستند.

سفیر جدید عربستان در انگلیس همچنین به تصمیم آمریکا درباره اعزام نیروهایش به عربستان به عنوان نشانه ای از ادامه تعهدات آمریکا در خاورمیانه نیز اشاره نمود اما با اشاره به ایران ادعا کرد: چه کسی از هر فاجعه در خاورمیانه در 10 سال گذشته نفع برده است؟ مطمئنا عربستان نبوده است.

سفیر عربستان

وی با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ گفت، عربستان تنها برای منافع خودش رفتار می نماید و بدون حمایت و پشتیبانی آمریکا نمی تواند نجات یابد.

سفیر جدید عربستان در انگلیس این مساله را نیز تایید کرد که بسیاری چیزها در جنگ یمن اشتباه شده است.

سفیر سعودی حمله اولیه به این کشور به یمن را مورد دفاع قرار داد اما گفت که این روند برای برقراری صلح در یمن نبود بلکه برای مجبور کردن حوثی ها برای حضور بر سر میز مذاکره بود.

وی تایید کرد، زمانیکه گزارش شد مقام های عربستان مسؤول قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی هستند، واکنش اولیه عربستان خشن بود. زمانیکه حقیقت آشکار شد، شوکی به سیستم دولتی عربستان وارد شد و زمانیکه شما در شوک باشید، واکنش شما ضعیف است و بخشی از واکنش شما احمقانه خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سفیر عربستان، ترامپ را هیولای توئیتر نامید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر عربستان، ترامپ را هیولای توئیتر نامید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید