انعقاد تفاهم نامه 6میلیاردی دانشگاه فنی و حرفه ای در خراسان جنوبی

به گزارش مبصر کلاس، ابراهیم صالحی عمران شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در بیرجند تربیت تکنسین را یکی از مأموریت های اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای دانست و اظهار کرد: این امر برای رشد و توسعه اقتصادی کشور بسیار لازم است.

انعقاد تفاهم نامه 6میلیاردی دانشگاه فنی و حرفه ای در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور هزار عضو هیئت علمی و کادر آموزشی دارد، اضافه کرد: همچنین این دانشگاه 178 آموزشکده و دانشکده دارد.

صالحی عمران از تحصیل 170 هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای اطلاع داد و اظهار کرد: 100 رشته کاردانی، 60 رشته کارشناسی ناپیوسته و هفت رشته کارشناسی پیوسته در این دانشگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه 80 درصد دانشجویان این دانشگاه وارد بازار کار می شوند، اضافه کرد: این افراد دانش آموختگانی هستند که می توانند خوداشتغالی نمایند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه تفاهم نامه ای بین دانشکده فنی و حرفه ای و استاندار خراسان جنوبی تنظیم شد، گفت: پیش بینی شده شش میلیارد تومان مشترکا پرداخت نمایند که پروژه و آزمایشگاه های ناتمام تجهیز گردد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی هفت آموزشکده فنی و حرفه ای داریم، اضافه کرد: سال جاری 17 رشته جدید به این استان داده شده که می تواند خبر خوشی برای خراسان جنوبی باشد.

وی اظهار کرد: همچنین مقرر شد صنعت و معدن نیازهای آموزشی خود را به فنی و حرفه ای اعلام کند و رئیس دانشکده فنی و حرفه ای در شورای اشتغال شرکت کند.

صالحی عمران با بیان اینکه بازسازی، بهسازی و به روزرسانی برنامه های درسی دانشگاه ها یکی از برنامه های پیش رو است، اضافه کرد: رشته های مختلف را شناسایی کردیم تا بتوانیم نیازهای شغلی صنعت و معدن و بخش کشاورزی را تأمین کنیم.

وی بیان نمود: تفاهم نامه های خوبی با دانشکده های خارجی مانند آلمان بسته شده و تا انتها سال مربیانی را در رشته محیط زیست اعزام می کنیم.

صالحی از راه اندازی مرکز مدرسان در تهران اطلاع داد و اضافه کرد: تهیه آیین نامه ارتقایی دانشکده های فنی و حرفه ای در دستور کار است.

وی ادامه داد: دانشکده های فنی و حرفه ای سطح بندی می شوند و بر اساس این سطح بندی اقداماتی در راستای ارتقاء آن ها انجام می گردد.

صالحی عمران با اشاره به برنامه های بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای بیان نمود: پذیرش دانشجوی خارجی، تبادل اعضای هیئت علمی، برگزاری دوره های مشترک بین دانشگاه ها ازجمله اقدامات پیش بینی شده است.

وی با اشاره به برنامه های سفر دو روزه خود در خراسان جنوبی بیان نمود: یک ساختمان آموزشی به مساحت هزار و 500 متر با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون تومان کلنگ زنی شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهار کرد: همچنین دو کارگاه به مساحت هزار و 100 متر و با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی بیان نمود: تجهیز ساختمان آموزشی با مساحت هزار و 900 متر، تکمیل و تجهیز خوابگاه و تجهیز سلف سرویس با اعتبار سه میلیارد تومان از دیگر برنامه های اجرایی در قاین بوده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور یکی از مسائل دانشگاه فنی و حرفه ای بیان نمود: برخی استان ها در فضای خوابگاهی مشکل دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انعقاد تفاهم نامه 6میلیاردی دانشگاه فنی و حرفه ای در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه 6میلیاردی دانشگاه فنی و حرفه ای در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید