مقدار فرآورش گاز کشور افزایش یافت

به گزارش مبصر کلاس، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از ثبت رکوردی تازه در فرآورش گاز در پالایشگاه های کشور اطلاع داد و اعلام نمود این مقدار به روزانه 840 میلیون مترمکعب رسیده است و مصرف بهینه گاز ازسوی مردم ضرورت دارد.

مقدار فرآورش گاز کشور افزایش یافت

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی در این باره گفت: این رقم تا به امروز در تاریخ فرآورش گاز کشور بی سابقه بوده است و امیدواریم تا 10 روز آینده افزایش یابد. تغییراتی در سیستم پالایشگاهی و برگشت از منابع گازی صورت گرفته است تا از این طریق بتوانیم بخشی از این مقدار مصرف را با افزایش فراوری جوابگو باشیم.

وی ادامه داد: این اقدام ها با توجه به مقدار بالای مصارف خانگی و تجاری صورت گرفته تا بتوان موازنه فراوری و مصرف را تا حدی مثبت کرد.

>>> بیشتر بخوانید؛

مصرف گاز کشور در مرحله هشدار است

یک درجه کاهش دمای خانه، یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی است

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه هم اکنون برای انتقال بهتر و ایمن گاز از همه توان خود استفاده می کنیم، توضیح داد: اکنون این گاز را به طور کامل از جنوب کشور به مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور و مناطقی که مصارف بالاتری دارند، منتقل می کنیم و امیدواریم این مقدار افزایش فراوری، جایگزین مصرف بالا گردد.

تربتی تأکید کرد: باید بدانیم که بی شک نمی توان به وسیله افزایش فراوری به موازنه در شبکه دست یافت و همه مردم به طور حتم باید با مصرف بهینه گاز ما را همراهی و کمک نمایند تا بتوانیم این انرژی پاک را به صنایع و نیروگاه ها نیز اختصاص دهیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "مقدار فرآورش گاز کشور افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار فرآورش گاز کشور افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید